Popularna komedija Mire Gavrana “Muž moje žene” koja je do sada imala 34 premijerne kazališne izvedbe diljem svijeta od Los Angelesa do Moskve imat će svoju premijeru i u Pragu u Češkoj glasovitom “Fidlovačkom kazalištu” 17. prosinca.

Prijevod na češki potpisuju Vlatka Souček-Kapetanović i Jiří Vobecký, redatelj je Tomáš Svoboda dok u glavnim ulogama nastupaju poznati glumci Michal Dlouhỳ a Davida Novotnỳ.

Priča je to o dvojici muškaraca oženjenih istom ženom pet godina, a da ne znaju jedan za drugoga. Zaplet počinje kada jedan od njih shvati da njegova supruga ima još jednog muža.Muž mojí ženy

Miro Gavran

O hře

Á, já blbec, já idiot! Kurva jedna nevěrná! A já jsem tady celá léta kolem ní poskakoval a poslouchal na slovo jako pejsek! Kurva jedna falešná! Udělala mi ostudu a ze mě naprostého vola! Kde je moje čest? Kde je moje štěstí? Já se zabiju! Já ji zabiju! Kreše

Celých pět let dokáže jedna žena klamat dva muže. Jeden o druhém přitom nemají ani tušení a věří, že jsou pro svou lásku tím jediným vyvoleným. Jednou ale všechno praskne a oba se setkávají, aby situaci po chlapsku vyřešili. Který vyhraje? Nebo nakonec zvítězí žena? V reáliích současného Chorvatska se odehrává tento plnokrevný, ale přitom citlivý příběh o tom, co to znamená být zralým mužem, který už nechce nikomu nic dokazovat, nechce “lovit” nové ženy, zvykat si na nové pořádky, mužem, který chce jen žít svůj život tak, jak byl zvyklý.   

Komedii nejvýznamnějšího chorvatského dramatika Miro Gavrana z roku 1991 uvádíme v podání Michala Dlouhého a Davida Novotného, kteří se na prknech Fidlovačky potkávají poprvé od společných studií na konzervatoři.

Zastupuje agentura Aura-Pont s.r.o.

Režie: Tomáš Svoboda

Dramaturgie: Kateřina Jonášová

Překlad: Vlatka Souček-Kapetanović a Jiří Vobecký

Scéna: Nikola Tempír

Kostýmy: Anna Forstová

Asistent režie: Lucie Lukešová

Premiéra: 17. 12. 2021

From <http://www.fidlovacka.cz/repertoar/pripravujeme-na-fidlovacce/Muz-moji-zeny_109.html>